Gamofonka – historie jedné fabriky

Tuto knižní publikaci by měl mít každý vinylový nadšenec ve své knihovně. Gramofonka byla vydána ku příležitosti výročí 70 let od vylisování první desky v Gramofonových závodech se sídlem v Loděnici.

Gamofonka - historie jedné fabriky
Gamofonka – historie jedné fabriky

Právě tady se již několik let vyrábí nejvíce gramofonových desek na světě. Kniha mapuje historii, začátek i rozvoj skupiny GZ Media, na kterou se později gramofonové závody přejmenovaly. GZ v současné době slučuje výrobny z celeho světa. Je to např. již zmíněná továrna v Loděnici, americká lisovna či francouzská továrna na CD a DVD. Společnost také vyrábí tiskoviny a obaly pro přední světové značky, mj. pro Samsung či IKEA.

Gramofonka kromě jiného obsahuje vzpomínky bývalých zaměstnanců, nespočet fotografií z výroby, ale také jsou zde k vidění historické fotografie.

Věděli jste, že Gramofonové závody zavedly dvouletý učební obor lisařka gramofonových desek? Spokojenost zaměstnanců v této továrně dokazuje fakt, že zde pracovali celé rodiny i generace. Kniha nás taktéž provede polygrafickým vývojem a nechá nás nahlédnout dokonce i do budoucnosti.

Tak co, máte Gramofonku už ve své knihovně?

Oficiální stránky knihy zde.

Přejít nahoru