„Byl jsem zneužit“ hřímá populární herec Petr Čtvrtníček

„Jsem v šoku, s klidným svědomím mohu říct, že jsem byl zneužit. Myslel jsme si, že jsem v životě připravený úplně na vše, ale toto mi doslova vyrazilo dech“. Kroutí nevěřícně hlavou známý herec, s nechápavým výrazem v obličeji, který umí pouze on, a má slzy na krajíčku. „Proč zrovna já?“, znovu se táže chvějícím se hlasem.

Petr Čtvrtníček je v šoku, poté co mu redaktor Stereoid.cz  ukazuje obal gramofonové desky skupiny Slayer – Reign in Blood, která nejvíce připomíná koláž pekelných bytostí, kde se vyskytuje tu čert, oběšenec tu ušatý kozel, támhle viselec prošpikovaný šípy. Na první pohled nevábný obrázek připomínající samotné peklo.

Reign in Blood je třetí studiové album americké thrashmetalové skupiny Slayer. Bylo nahráno a vydáno v roce 1986 a jedná se o první desku kapely vydanou pod značkou Def Jam Records. Se skupinou poprvé spolupracoval producent Rick Rubin, který pomohl posunout jejich zvuk na další úroveň.

Podobizna, která na sto procent vypadá jako Petr Čtvrtníček, je umístěna v pekelné koláži vpravo dole, dokonce v rukou svírá něco, co nejvíce připomíná obrovskou injekční stříkačku, zřejmě předzvěst Covidu. Celý obal je vyveden v kombinaci černé a červené barvy, vyvolávající v člověku, při pohledu na něj, pocit zmaru a beznaděje. Nějak takto si ve středověku věřící představovali jámu pekelnou, kde skončí hříšné duše. Teď v ní vidí známý herec, sám sebe. Je to boží pomsta za jeho skutky, nebo čistá náhoda?

Reign in Blood je podle většiny fanoušků i kritiků nejlepším albem Slayer, které kdy nahráli. Celé album bylo přelomové pro vývoj thrash metalu a následně death metalu. Ve Spojených státech se dostalo na žebříček Billboard 200 a bylo oceněno jako zlaté. Časopis Rolling Stone umístil toto album na 6. místo z „100 nejlepších metalových alb všech dob“.

Autorem obalu je umělec Larry W. Carroll, který byl osloven skupinou Slayer, k jeho vytvoření. Carroll po předložení dvou návrhů obalu, na doporučení kapely, je zkombinoval do finální podoby, kterou známe.

„Potřebovali jsme mít obal na album, který odráží to, o co nám jde,“ řekl  frontman Tom Araya. „Nechtěli jsme další verzi Eddieho od Iron Maiden, ale muselo to být zarážející.“

Kapela se rozhodla vzít inspiraci z titulní písně Raining Blood, která při poslechu vyvolává pocit uvěznění v pekle na věčnost, a směsici hororů 80. let.

„No mohlo to dopadnou hůře, thrash metal sice neposlouchám, ale mohl jsem se klidně objevit na obalu nějaké slavné kapely, třeba ABBA nebo QUEEN, a to by byl teprve průser. Tam by šlo už o pořádný prachy, a já bych musel řešit koupi větší peněženky, aby se mi tam všechny peníze vešly“ dodává nakonec Čtvrtníček.

Přejít nahoru